Strona główna

Wyszukiwarka

szukaj

Subskrypcja

zapisz

HANDEL – MARZEC 2018

W marcowym wydaniu gazety „HANDEL” w sekcji Wiadomości czytamy, iż rok 2017 był dobry dla eHurtowni GK Specjał. Jak informujemy operator coraz więcej klientów przekonuje się do tego rozwiązania i aktywnie go wykorzystuje. Autor materiału przypomina, iż przy okazji wdrażania projektu eHurtowni Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał, tłumaczył, że ma on umożliwić m.in. obniżkę kosztów. Dalej czytamy, iż jest on wdrażany w sklepach sieci franczyzowych Specjału: Nasz Sklep, Livio i Sezam. W 2017 r., czyli po trzech latach działalności – dodaje autor wiadomości – program miał już ponad 6 tysięcy klientów, czyli o 40 proc. więcej niż w 2016 r. W minionym roku wzrosła również liczba zamówień o 45 proc. w porównaniu z rokiem 2016. Jak dowiadujemy się z artykuły, Specjał wyliczył, że dzięki automatycznym przyjęciom dostaw jego klienci zaoszczędzili łącznie 17 269 godzin, a dzięki instalacjom automatycznych importów zamówień lub zamówień przez kolektor klienci zaoszczędzili 1092 godziny.

PORADNIK HANDLOWCA – MARZEC 2018

W sekcji Aktualności branżowego miesięcznika Poradnik Handlowca zamieszczono informację, iż w styczniu do poznańskiego oddziału sieci Livio dołączyło 13 nowych placówek, w tym kolejne trzy w województwie lubuskim. Na koniec stycznia w tym regionie pod szyldem Livio działało już 506 sklepów. Poznański oddział PSH Livio S.A. kontynuuje tym samym politykę rozwoju i przekracza granice województwa wielkopolskiego. Jak czytamy dalej o wyborze przystąpienia do PSH Livio decyduje kilka ważnych czynników: sieć Livio jest w 100% polską siecią, systematycznie podejmuje  działania marketingowe i promocyjne, które pozwalają na wzrost obrotów i przyciągają nowych klientów, gwarantuje franczyzobiorcom najnowsze i najskuteczniejsze narzędzia remodelingu i planogramów, a właściciele sklepów przystępujący do sieci Livio mają zagwarantowany stały dostęp do szkoleń e-learningowych.

DLAHANDLU.PL – MARZEC 2018

W serwisie dla handlu.pl przytoczono wypowiedz Krzysztofa Tokarza, prezes GK Specjał, której udzielił w wywiadzie do kwartalnika Grupy. Informuje on w niej, iż Specjał nie wyklucza współpracy nawet z bardzo dużymi firmami na rynku dystrybucji FMCG. Dodaje, że firma jest otwarta na akwizycje w segmencie detalicznym, jednak znalezienie sieci spełniających oczekiwania spółki jest bardzo trudne. W artykule czytamy, iż w 2017 roku sprzedaż w grupie w segmencie dystrybucji hurtowej wzrosła o 10 proc., nie udało się natomiast utrzymać dotychczasowej rentowności. Tym samym wynik finansowy ubiegłego roku nie będzie odzwierciedlał wzrostu sprzedaży. - Konkurencja, wzrost kosztów funkcjonowania firmy, a w efekcie coraz niższe marże powodują, że zysk będzie niższy niż zakładaliśmy w planie na rok miniony. Pamiętać jednak trzeba, że mówimy tu o podstawowej działalności grupy, czyli dystrybucji hurtowej. A mamy przecież jeszcze inne formy aktywności: detal własny i franczyzowy, ochrona mienia i osób, część medyczna, czy usługi finansowe. Rentowność w tych dziedzinach jest na tyle satysfakcjonująca, że wyniki grupy kapitałowej będą wyższe niż w roku poprzednim – wyjaśnia Krzysztof Tokarz.Cały artykuł dostępny tutaj.

HURT & DETAL – LUTY 2018

W lutowym numerze ogólnopolskiego pisma rynku FMCG HURT & DETAL zamieszczono artykuł autorstwa Witolda Nartowskiego zatytułowany Jaki rok czeka polski handel? W części materiału poświęconej działalności hurtowej autor pisze, iż GK Specjał zachowując swój ogólnopolski charakter nie liczy już na wyraźną poprawę rentowności stawiając przede wszystkim na wzrost obrotów jako główny czynnik poprawy wyników finansowych.  Dalej czytamy, iż Krzysztof Tokarz, prezes Grupy, który przed kilku laty zapowiadał dążenie do uzyskania rentowności na poziomie 1% obecnie przyznaje, że celu tego nie udało się osiągnąć i należy intensywnie rozwijać zaplecze detaliczne posiadanych hurtowni. Autor pisze w materiale, iż hurt w coraz większym stopniu pełni rolę zaplecza logistycznego dla sieci detalicznych. Tym bardziej, iż producenci i dostawcy gotowi są dostarczać produkty i negocjować bezpośrednio z detalem. Wszystko to powoduje, że perspektywy rozwoju działalności hurtowej wyglądają obecnie bardzo mizernie. Jak czytamy w artykule już jakiś czas temu prezes Specjału przyznawał, iż hurt będzie raczej organizował logistykę dla sieci detalicznych pełniąc wobec nich  służebną rolę zaplecza magazynowo - logistycznego. Zachęcamy do lektury całego artykułu dostępnego w numerze 02/144 HURT & DETAL.

DLAHANDLU.PL – LUTY 2018

W serwisie dlahandlu.pl opublikowany został artykuł – „Sklepy Livio stawiają na remodeling” . W materiale czytamy, iż walka cenowa w handlu detalicznym to nie wszystko. Nie daje ona już możliwości zatrzymania klientów i pozyskania nowych, a co za tym idzie stałego zwiększania obrotów. Wobec tego właściciele stawiają na podnoszenie jakości obsługi, zwiększanie wizualnej atrakcyjności sklepów, rozszerzanie asortymentu oraz zasięgu terytorialnego sieci. W artykułu zamieszczono informację, iż PSH Livio S.A. wdraża projekt remodelingu i planogramów w kolejnych sklepach. W Łodzi z tego narzędzia skorzystał kolejny sklep. Właścicielki 300-mkw. sklepu „Nowalijki” w Piotrkowe Trybunalskim, aby sprostać wymaganiom konkurencji, przeprowadziły remodeling sali sprzedaży i wprowadziły planogramy. Dzięki temu sklep zyskał nowy świeży wygląd oraz większą dostępność artykułów dla klientów. Dzięki wprowadzonym działaniom wzbogacona została oferta asortymentowa i atrakcyjność sklepu. Cały artykuł dostępny tutaj.

DLAHANDLU.PL– LUTY 2018

Serwis dlahandu.pl zamieścił informację o tym, iż GK Specjał chce rozwijać projekt „Partnerstwo dla handlu”, w ramach którego proponuje hurtownikom współpracę. Jak informuje firma, program ma być odpowiedzią na wzrost konkurencji ze strony dyskontów oraz zagranicznych sieci. Obecnie firma wdraża podobną współprace z kilkoma podmiotami. Redakcja przypomina, iż o projekcie firma informowała w maju ubiegłego roku. Krzysztof  Tokarz, prezes GK Specjał informował wówczas, że projekt zostanie zbudowany na partnerskich relacjach między GK Specjał oraz hurtowniami. Obecnie program ma być kontynuowany. - Szukamy partnerów prowadzących działalność hurtową posiadającą bazę klientów, których potencjalny rozwoju ograniczony jest ze względu na brak środków finansowych, zaplecza detalicznego, doświadczenia, wsparcia informatycznego, warunków zakupowych, itp. elementów, które są potencjałem naszej Grupy. W ramach projektu „Partnerstwo dla handlu” zapewniamy partnerowi w/w elementy rozwojowe, które przełożą się na rozwój naszych działalności – informuje spółka.Całość dostępna tutaj.

PORTALSPOZYWCZY.PL – LUTY 2018

W sekcji Wiadomości serwisu portalspozywczy.pl ukazała się informacja, iż Grupa Kapitałowa Specjał wychodząc naprzeciw zmianom rynkowym, mając na uwadze rozwój konkurencji ze strony dyskontów oraz zagranicznych sieci handlowych zaprasza do projektu „Partnerstwo dla handlu”. Z materiału dowiadujemy się, iż Specjał szuka partnerów prowadzących działalność hurtową posiadającą bazę klientów, których potencjalny rozwoju ograniczony jest ze względu na brak środków finansowych, zaplecza detalicznego, doświadczenia, wsparcia informatycznego, warunków zakupowych, itp., czyli elementów, które są potencjałem GK Specjał. Projekt "Partnerstwo dla handlu" zbudowany jest na partnerskich relacjach pomiędzy firmami, którego celem jest wzajemny dynamiczny rozwój na zasadzie synergii – tłumaczy Specjał. Cały artykuł dostępny tutaj.

PORTALSPOZYWCZY.PL – LUTY 2018

W serwisie portalspozywczy.pl opublikowany został materiał informujący o tym, iż Polska Sieć Handlowa Livio organizuje szkolenia z dofinansowaniem unijnym dla właścicieli i personelu franczyzy Livio i Nasz Sklep, a także dla partnerów handlowych Grupy Kapitałowej Specjał. Dalej czytamy, iż do tej pory pozyskano środki unijne i zorganizowano szkolenia z zakresu profesjonalnej obsługi klienta, programów komputerowych zarządzających sklepem, merchandisingu oraz obsługi stoisk specjalistycznych (mięso – wędliny, warzywa – owoce). W artykule podkreślono, iż dużym zainteresowaniem wśród właścicieli firm cieszy się cykl szkoleń z zakresu BHP dla pracodawców. Po ukończeniu tego szkolenia pracodawcy mogą szkolić swoich pracowników w zakresie BHP. Cały materiał dostępny tutaj.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL– LUTY 2018

W serwis wiadomoscihandlowe.pl zamieszczony został artykuł informujący, iż Specjał Finanse, spółka zależna GK Specjał uruchomiła sklep online. W ofercie znajduje się laptopy i tablety, telefony, routery i modemy LTE, a także wybór gadżetów elektronicznych i akcesoriów GSM. Jak czytamy w materiale można w nim dokonywać zakupów detalicznych i hurtowych, ponadto istnieje możliwość dokonania zakupów w systemie ratalnym. Z artykułu dowiadujemy się, iż co do zasady sklep jest przeznaczony dla franczyzobiorców i detalistów współpracujących z GK Specjał, jednak z regulaminu wynika, że klientem e-sklepu może zostać każda firma lub dorosła osoba fizyczna. Cały artykuł dostępny tutaj.

ZYCIEHANDLOWE.PL - LUTY 2018

W internetowym wydaniu gazety Życia Handlowe opublikowany został artykuł informujący o tym, iż poznański oddział Polskiej Sieci Handlowej Livio S.A. kontynuuje politykę rozwoju i przekracza granice województwa wielkopolskiego. W materiale czytamy, iż w styczniu do tego oddziału dołączyło 13 nowych placówek, w tym kolejne trzy w województwie lubuskim. Na koniec stycznia w tym regionie pod szyldem Livio działało już 506 sklepów. W artykule opisane zostały także czynniki determinujące wybór przystąpienia właścicieli sklepów do PSH Livio. Są to m.in. systematyczne działania marketingowe i promocyjne, nacisk, jaki Livio stawia na podnoszenie jakości obsługi, zwiększanie wizualnej atrakcyjności sklepów, rozszerzanie asortymentu oraz zasięgu terytorialnego, a także dostęp właścicieli sklepów do szkoleń e-learningowych i  możliwości rozwoju. Cały materiał dostępny tutaj.

1  Poprzednia  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Nastepna  59

Grupę Kapitałową Specjał tworzą:

CENTRALA SPECJAŁ RZESZÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ RZESZÓW (FRANCO)
SPECJAŁ ODDZIAŁ CZELADŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ TOMASZÓW LUBELSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ WARSZAWA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LESZNO
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAPKOWICE
SPECJAŁ ODDZIAŁ MSZANA DOLNA
SPECJAŁ ODDZIAŁ GDAŃSK
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŁÓDŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ SZCZECIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ RADOM
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŚREM
SPECJAŁ ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA
SPECJAŁ ODDZIAŁ OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA
POLSKA SIEĆ FRANCZYZOWA NASZ SKLEP
DELIKATESY PREMIUM NASZ SKLEP
DELIKATESY SEZAM
LIVIO
CEZAL RZESZÓW
CEZAL ŚLĄSKI
SPECJAŁ OCHRONA
SPECJAŁ FINANSE
NASZ SKLEP OCHRONA
ARMA KROSNO
HANDEL POLSKI
RABAT DETAL

© Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Specjał. | Mapa serwisu | Polityka cookies

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,

Website Security Test