Strona główna

Wyszukiwarka

szukaj

Subskrypcja

zapisz

DLAHANDLU.PL – LISTOPAD 2017

Na łamach serwisu dlahandlu.pl ukazała się pełna relacja z debaty ,,Nowa wizja dystrybucji - możliwe scenariusze dla kanału hurtowego”, która odbyła się podczas X Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Uczestnicy tej debaty rozmawiali o konieczności integracji hurtu i dystrybucji, przyszłości rynków hurtowych i kondycji handlu niezależnego, a także rosnącej roli nowoczesnych technologii we wsparciu sprzedaży. Jednym z uczestników był prezes GK Specjał Krzysztof Tokarz. W materiale zacytowano wypowiedz Prezesa, w której podkreśla on , iż Specjał jest gotowy na integrację i według niego jest to opłacalna strategia. Przytoczono także, wypowiedz K. Tokarza, w której opisał on jak wygląda digitalizacja placówek handlowych. – Kupcy oczekują nowości informatycznych i ten proces przebiega wzorcowo. Ale są i takie sklepy, które funkcjonują bez komputera. Staramy się to zwalczać, musimy iść w kierunku minimalizacji ludzkiej pracy i podążać w kierunku digitalizacji. Już trzeci rok działa Uniwersytet Przedsiębiorcy, szkolimy franczyzobiorców jak obsługiwać naszą e-hurtownię, jak wybierać asortyment i ustalać ceny. Chcemy pomóc naszym partnerom – wyjaśnia prezes Specjału. Cały artykuł dostępny tutaj.

DLAHANDLU.PL – LISTOPAD 2017

W serwisie dlahandlu.pl ukazał się materiał, w którym zacytowano wypowiedż Krzysztofa Tokarza, prezes zarządu PPHU Specjał podczas debaty ,,Nowa wizja dystrybucji - możliwe scenariusze dla kanału hurtowego”, która odbyła się w ramach X Forum Rynku Spożywczego i Handlu.  - Z jednej strony rozwijamy się organicznie, z drugiej konsolidacja to jak najbardziej właściwy kierunek. Specjał jest gotowy na integrację - mówił prezes. Dodaje także, iż rynek hurtowy przyhamował, skrystalizował się. Część graczy dobrze sobie radzi, potrafi liczyć i podejmuje dobre biznesowe decyzje. Relacja z detalem to także skuteczna strategia, bez tego nie ma możliwości wspólnego działania. Cały artykuł dostępny tutaj.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – PAŹDZIERNIK 2017

W październiku w serwisie wiadomościhandlowe.pl ukazał się kolejny materiał, w którym przytoczono wywiad  z prezes Krzysztofem Tokarzem, który  ukazała na łamach kwartalnika Grupy Kapitałowej Specjał.   Mówi w nim między innymi o sytuacji sieci franczyzowych, których rozwój jego zdaniem może ulec zahamowaniu. Sytuacja rzeczywiście nie jest łatwa i to nie tyle ze względu na konkurencję innych sieci, co raczej z uwagi na fakt, iż nasila się pro­ces zamykania wielu tradycyjnych placówek handlowych. I to zarówno niezależnych, jak zrzeszonych w sieciach, także naszych. To nie tylko efekt konkurencji dyskontowej, ale i naturalnej zmiany pokoleniowej, a właści­wie jej braku - właściciele placówek han­dlowych przechodzą na emeryturę, a dzieci nie chcą przejmować biznesu i sklep zostaje zamknięty. Mija przecież prawie 30 lat od czasu boomu handlowego z okresu przełomu polityczno-gospodarczego i ci, którzy wtedy rozpoczęli działalność nie są przecież wiecz­nie młodzi – mówi w wywiadzie Krzysztof Tokarz. Cały artykuł dostępny tutaj.

 

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL - PAŹDZIERNIK 2017

W serwisie wiadomościhandlowe.pl ukazał się materiał, w którym przytoczono kilka faktów, o których mówi w kwartalniku Grupy Kapitałowej Specjał jej prezes Krzysztof Tokarz. Grupa Kapitałowa Specjał zanotowała w sierpniu obroty aż o 10 procent wyższe niż pierwotnie planowała. Spowodowało to, że logistyka grupy nie zawsze nadąża za sprzedażą. Chodzi głównie o brak pracowników – podkreśla w  wywiadzie Prezes Tokarz. Mimo niedoboru pracowników GK Specjał zamierza w najbliższych miesiącach zainwestować w rynek detaliczny. – Rozwój naszych sieci franczyzowych i sieci sklepów własnych zapewni także wzrost operacji hurtowych. To wszystko w ramach rozwoju organicznego, choć przyznam, że wciąż liczymy na fuzję i przejęcia, które mogą wyraźnie przyspieszyć rozwój firmy – przyznaje w przytoczonym materiale Krzysztof Tokarz. Materiał serwisowy dostępny tutaj.

PORADNIK HANDLOWCA – PAŹDZIERNIK 2017

W październikowym wydaniu miesięcznika PORADNIKA HANDLOWCA w dziale SPORT W FMCG ukazał się wywiad z Maciejem Czerwińskim, dyrektorem marketingu spółki PPHU Specjał, w którym opowiada on o swojej sportowej pasji. Bieganie to moja pasja, bieganie jest jak narkotyk, wciąga bardzo, w pewnym momencie nie można już bez niego normalnie funkcjonować  - mówi w wywiadzie M. Czerwiński. Z artykułu dowiadujemy się od kiedy pan Maciej interesuje się bieganiem, jak często biega i dlaczego to robi, a także jakie są jego plany sportowe i zawodowe.

WIADOMOŚCI HANDLOWE - PAŹDZIERNIK 2017

Livio w miejsce LD Holdingu – pod takim tytułem ukazał materiał informacyjny w październikowym wydaniu miesięcznika Wiadomości Handlowe . W materiale poinformowano, iż spółka LD Holding zmieniła nazwę i od teraz funkcjonuje jako Polska Sieć Handlowa Livio. Dodano także, iż wszystkie pozostałe dane takie jak: KRS, NIP, numer rachunku bankowego, numery telefonów, a także siedziba firmy nie zmieniły się. Autor informacji podkreśla, iż zmiana nazwy nie powoduje żadnych modyfikacji w zakresie praw i obowiązków wynikających z umów zawartych z parterami handlowymi.

WIADOMOŚCI HANDLOWE - PAŹDZIERNIK 2017

W październikowym wydaniu miesięcznika Wiadomości Handlowe opublikowano artykuł informujący, iż GK Specjał wprowadza do sklepów regały z winem. Projekt, który zadebiutował we wrześniu br. jest na razie testowany w kilkunastu placówkach sieci Livio i Nasz Sklep. Autor materiału wspomina, iż będą trzy rodzaje regałów: mały, średni i duży w zależności od powierzchni danego punktu. Dodaje także, iż w niedalekiej przyszłości na regałach oprócz cenówek, pojawią się także praktyczne informacje pomocne wyborze odpowiedniego wina.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL - PAŹDZIERNIK 2017

Praca więźniów to szansa dla polskich hurtowni i sieci handlowych. Pod takim tytułem ukazał się materiał w serwisie wiadomoscihandlowe.pl.  - Od września 2017 roku w naszym magazynie wysokiego składowania w Rzeszowie zatrudniamy 5 więźniów z rzeszowskiego Zakładu Karnego. To dopiero początek, bowiem już teraz planujemy zatrudnić większą ich liczbę. W tym momencie zakładamy, że będziemy zatrudniali nawet 30 więźniów w kilku magazynach, przy czym liczba ta, w zależności od potrzeb, może ulec zmianie - zapewnia w rozmowie z Wiadomościami Handlowymi, Mikołaj Tokarz, kierownik ds. prawnych PSH Livio. Więźniowie dają poczucie stabilności. Podpisanie umowy z zakładem karnym oznacza, że zakontraktowana liczba więźniów rzeczywiście dotrze do miejsca pracy. Dodatkowym plusem jest możliwość ubiegania się przez pracodawcę o pomoc publiczną w postaci ryczałtu z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy z tytułu zwiększonych kosztów zatrudnienia osób pozbawionych wolności, wyjaśnia w materiale  przedstawiciel sieci PSH Livio należącej do Grupy Specjał. Cały artykuł dostępny tutaj.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – PAŹDZIERNIK 2017

Grupa Specjał rośnie w nowych lokalizacjach, pod takim tytułem ukazał się artykuł w serwisie wiadomoscihandlowe.pl.  W materiale napisano, iż we wrześniu otworzyły się kolejne placówki należące do sieci PSH Nasz Sklep. Obecnie w jej skład wchodzi 3543 sklepów. Z artykułu dowiadujmy się o kolejnych otwarciach. Autor wymienia tu m.in. otwarcia w oddziale Leszno w Grodzisku Wielkopolskim i Drzewcach w formacie Delikatesy Sezam, oraz w oddziale Łódź w Ołoboku i w  oddziale Kraków w Kryspinowie Delikatesów Premium.  Z kolei w oddziale Gdańsk nastąpiło otwarcie  Delikatesów Sezam w miejscowości Linia. W oddziale Rzeszów w Mielcu zostały otwarte Delikatesy Premium. Sklep ten funkcjonował wcześniej pod szyldem konkurencji. W miejscowości Miękisz Stary ruszyły Delikatesy Sezam. W miejscowości Ryszkowa Wola, przy głównej drodze z Jarosławia na Lubaczów, zostały otwarte Delikatesy Premium. Sklep w miejscowości Nieledew na terenie oddziału Tomaszów Lubelski został otwarty w formacie Nasz Sklep, z zastosowaniem standardów dedykowanych dla tego formatu. Również w oddziale Tomaszów ruszyła placówka w formacie Delikatesy Premium w miejscowości Ździechowice. W miejscowości Godziszów uruchomiono Delikatesy Sezam. Natomiast w Janowie Lubelskim powstały Delikatesy Sezam a w miejscowości Rachanie  wspólnie z Gminną Spółdzielnią otworzono nowe Delikatesy Premium. Więcej szczegółów z otwarć w pełnej wersji artykułu.

SUPER NOWOŚCI – PAŹDŹIERNIK 2017

16 października w gazecie regionalnej Super Nowości ukazał się materiał, w którym pani Bernadetta Sternalska-Serednicka, Dyrektor Handlowa Cezal  zachęca do udziału w kolejnej edycji targów medycznych.  W artykule zauważono, iż jak co roku, targi medyczne zgromadzą wiele firm, które zaprezentują między innymi oferty z zakresu: medycyny naturalnej, profesjonalnych środków czystości i higieny, sprzętu i aparatury medycznej, mebli medycznych, środków opatrunkowych, odzieży i obuwia medycznego. - Jesienne targi to dobra okazja dla firm do zaprezentowania swojej oferty handlowej wielu odwiedzającym targi klientom, a także do podpatrzenia ofert konkurencyjnych firm z branży medycznej - mówi Super Nowościom  Bernadetta Serednicka-Sternalska.

1  Poprzednia  9  10  11  12  13  14  15  16  17  Nastepna  57

Grupę Kapitałową Specjał tworzą:

CENTRALA SPECJAŁ RZESZÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ RZESZÓW (FRANCO)
SPECJAŁ ODDZIAŁ CZELADŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ TOMASZÓW LUBELSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ WARSZAWA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LESZNO
SKLEPY WŁASNE LUBAZO
SPECJAŁ ODDZIAŁ KĘDZIERZYN-KOŹLE
SPECJAŁ ODDZIAŁ MSZANA DOLNA
SPECJAŁ ODDZIAŁ GDAŃSK
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŁÓDŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ SZCZECIN
POLSKA SIEĆ FRANCZYZOWA NASZ SKLEP
DELIKATESY PREMIUM NASZ SKLEP
DELIKATESY SEZAM
LIVIO
CEZAL RZESZÓW
CEZAL ŚLĄSKI
SPECJAŁ OCHRONA
SPECJAŁ FINANSE
NASZ SKLEP OCHRONA
ARMA KROSNO
HANDEL POLSKI
RABAT DETAL
SIEĆ ALIGATOR
SPECJAŁ ODDZIAŁ RADOM
SPECJAŁ ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN

© Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Specjał. | Mapa serwisu | Polityka cookies

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,

Website Security Test