Strona główna

Wyszukiwarka

szukaj

Subskrypcja

zapisz

PORADNIK HANDLOWCA – GRUDZIEŃ 2018

W ostatnim w tym roku wydaniu magazynu Poradnik Handlowca opublikowano podsumowanie XXI Targów Biznes Żywność Medycyna Auto Flota 2018. W materiale podkreślono rekordową skalę wydarzenia – zarówno w kwestii  zaprezentowanej oferty handlowej, jak również frekwencji wśród odwiedzających. Zaznaczono, że liczba blisko 300 wystawców to jeden z najlepszych wyników w całej ponad 20-letniej tradycji tego wydarzenia. W materiale wspomniano także o uroczystej Gali Wieczornej, podczas której goście bawili się na koncercie gwiazdy wieczoru – zespołu Zakopower oraz o występie Zenona Martyniuka. W tekście czytamy również o ogólnopolskim kongresie „Dokąd zmierza polski handel?”, który był zorganizowany w ramach Targów.

 

SUPER NOWOŚCI – LISTOPAD 2018

W dzienniku Super Nowości opublikowano obszerną relację z XXI Targów Biznes Żywność Medycyna Auto Flota 2018. W materiale szczegółowo opisano przebieg wydarzenia. Już na wstępie zaznaczono rekordowe osiągnięcia organizatorów – sprzedaż i frekwencje. W dalszej części artykułu przedstawiono przebieg wydarzenia. Wiele miejsca poświęcono odbywającemu się w ramach Targów – ogólnopolskiemu kongresowi „Dokąd zmierza polski handel?”. W artykule wspomniano również o zorganizowanej loterii Targomania. W szczegółach opisano także nagrody przyznane podczas Targów (Złote Medale, statuetki przyznawane przez władze miasta i regionów, Złote Specjały) oraz ich laureatów. W podsumowaniu artykułu znalazła się informacja o licytacji prac, z której całkowity dochód został przekazany na rzecz podopiecznych Fundacji Specjał.

 

SUPER NOWOŚCI - PAŹDZIERNIK 2018

W weekendowym wydaniu gazety SUPER NOWOŚCI, które ukazało się  19 października br. opublikowany został materiał prasowy, w którym Cezal zapraszał do udział w XXI edycji Międzynarodowych Targów Biznes Żywność Medycyna Auto Flota Rzeszów 2018.  W artykule poinformowano, iż jak co roku na Targi medyczne zapraszane są firmy, które zaprezentują między innymi oferty  z zakresu medycyny naturalnej, profesjonalnych środków czystości i higieny, sprzętu i aparatury medycznej, mebli medycznych, środków opatrunkowych, odzieży i obuwia medycznego. Podkreślono także, iż równocześnie z Targami odbędzie się zorganizowany przez Podkarpacką Okręgową Izbę Aptekarską duży panel wykładowy dla farmaceutów. Natomiast Partner Targów Medycznych - Centrum Medyczne Medyk sp. z.o.o., przygotowała cykl bezpłatnych prelekcji na temat profilaktyki zdrowia dla odwiedzających Targi. Dodatkowo zapraszano również na bezpłatne badania i  konsultacje lekarskie ze specjalistami.

SUPER NOWOŚCI - PAŹDZIERNIK 2018 / LISTOPAD 2018

15 październik oraz 5 listopada w gazecie SUPER NOWOŚCI opublikowane zostały zapowiedzi XXI edycji Międzynarodowych Targów Biznes Żywność Medycyna Auto Flota Rzeszów 2018. W materiałach opisano najważniejsze elementy w ramach zbliżającego się wydarzenia, w tym organizowany po raz pierwszy równocześnie z targami ogólnopolski kongres: „Dokąd zmierza polski handel”. Wskazano liczne atrakcje, które czekają na odwiedzających w tym loterię Targomania, koncerty gwiazd oraz liczne promocje, degustacje i pokazy kulinarne.

WIADOMOSCIHANLOWE.PL – WRZESIEŃ 2018

We wrześniu  w serwisie wiadomoscihandlowe.pl zamieszczono informację, iż Grupa Kapitałowa Specjał uruchomiła we wrześniu nowy oddział dystrybucyjny. Autor informacji piszę, iż  hala w samoobsługowym systemie Cash & Carry ruszyła w Ostrowcu Świętokrzyskim, w miejscu, w którym do lipca tego roku funkcjonował oddział Bać-Polu. Obiekt dysponuje powierzchnią sprzedaży 1 640 mkw., w tym chłodnią o powierzchni 200 mkw. Jak czytamy w materiale, prezes GK Specjał Krzysztof Tokarz podkreślił w trakcie otwarcia, że powstanie nowego obiektu, było możliwe dzięki wsparciu klientów. Wielu z nich zrobiło zakupy w dniu otwarcia obiektu.

HANDEL – WRZESIEŃ 2018

We wrześniowym wydaniu miesięcznika branżowego HANDEL  ukazała się zapowiedz XXI edycji Międzynarodowych Targów Biznes Żywność Medycyna Auto Flota Rzeszów 2018. W materiale podkreślono, iż po raz pierwszy odbędą się one w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce oraz to, iż po raz pierwszy towarzyszyć im będzie dwudniowy kongres poświęcony teraźniejszości i przyszłości polskiego handlu. W materiale omówiono atrakcje, które czekają na odwiedzających Targi oraz zamieszczono zaproszenie redakcji Handlu na kongres, która poleciła szczególnie drugi dzień kongresu, w którym to odbędą się debata i prezentacje współorganizowane przez Handel.

PORADNIK HANDLOWCA - WRZESIEŃ 2018

Branżowy miesięcznik Poradnik Handlowca opublikował we wrześniowym wydaniu wywiad z prezesem GK Specjał – Krzysztofem Tokarzem zatytułowany „Wierzymy w potencjał polskiego handlu”. W wywiadzie odnajdujemy m.in. odpowiedz Prezesa dotyczącą tego na jakim etapie jest obecnie proces konsolidacji rynku i jaką rolę odgrywa w nim GK Specjał.  Konsolidacja to „droga ekspresowa” do wzmocnienia pozycji firmy. Dla nas nie oznacza to tylko połączenia podmiotów, ale przede wszystkim wytworzenie wartości dodanej. Synergia podmiotów sprawia, iż biznesy przez nas rozwijane szybko realizują plany oraz posiadają dużą dynamikę wzrostu – tłumaczy w wywiadzie Prezes Tokarz. Od wielu lat jesteśmy zdania, co też konsekwentnie realizujemy, że stabilizację można osiągnąć poprzez wzmacnianie zaplecza detaliczne. Dlatego tak istotne były przejęcia w obszarze detalu tj. Rabat Detal. Specjał pełni funkcję dystrybutora dla sieci, natomiast dzieje się to na warunkach konkurencyjnych.  Dla nas detalista jest najważniejszy – podkreśla w wywiadzie Prezes GK Specjał. Udzielający wywiadu odpowiada także czy jest zadowolony z poziomu tzw. utwardzenia franczyzy w sieciach współpracujących, czy projekt „Partnerstwo dla handlu” spotkał się z zainteresowaniem i przyniósł wymierny efekt,  udziela również odpowiedzi na kilka innych interesujących pytań, do których przeczytania zachęcamy.

RZECZPOSPOLITA - WRZESIEŃ 2018

6 września  w ogólnopolskim dzienniku ekonomiczno-prawnym Rzeczpospolita zamieszczono opinie i komentarz Grzegorza Sielewicza – głównego ekonomisty Coface w Europie Środkowo Wschodniej dotyczące tegorocznego rankingu Top 500 CEE.  Ranking największych firm Europy Środkowo-Wschodniej już po raz 13 został przygotowany przez międzynarodową grupę Coface, której eksperci pozyskali i zweryfikowali dane finansowe najsilniejszych przedsiębiorstw w 12 krajach tego regionu. Zestawienie pokazuje w ujęciu bezwzględnym 500 przedsiębiorstw, które osiągnęły największe obroty  w 2017 r.  Wśród firm, które ujęte zostały w rankingu znalazł się także Specjał, który zanotował awans z pozycji 55 na 53.

HURT & DETAL – SIERPIEŃ 2018

„Lato pełne niespodzianek”  - pod takim tytułem ukazał się artykuł autorstwa Witolda Nartowskiego w sierpniowym wydaniu pisma branżowego „Hurt & Detal”. W materiale autor pisze m.in. o przejęciu kontrolnego pakietu udziałów w spółce Rabat Detal przez Nasz Sklep, spółkę zależną GK Specjał oraz wymienia dwa powody, które jego zdaniem wywołają wpływ tej transakcji dla rynku jako całości. Pierwszy z nich to fakt, iż stroną transakcji jest GK Specjał, po Eurocashu druga pod względem zarówno poziomu obrotów jak i liczby współpracujących sklepów franczyzowych firma handlu spożywczego FMCG.  Autor podkreśla, iż Specjał charakteryzuje się doskonałą płynnością finansową umożliwiającą dalsze inwestycje, niskim, nieznaczącym dla funkcjonowania firmy zadłużeniem, a w konsekwencji jest podmiotem zdolnym do rozwijania projektów charakteryzujących się dużym potencjałem wzrostu. Dodaje także, iż spółka Nasz Sklep ma ogromne doświadczenie i zaplecze menedżerskie umożliwiające budowę nowoczesnej sieci franczyzowej, tym bardziej w zakresie utwardzonej formy franczyzy jaką są Delikatesy Premium, z czego może skorzystać Rabat Detal, co może się okazać decydujące dla przyszłości tej sieci. Drugi z powodów, wymienionych prze autora artykułu, dla którego zmiany własnościowe w rabacie Detal mogą wpłynąć na kształt całego rynku to fakt, iż partnerem Specjału w spółce Rabat Detal pozostaje PGD, bodajże największy w Polsce dystrybutor tak hurtowy, jak i detaliczny chemii gospodarczej i kosmetyków i fakt połączenia możliwości, jakimi dysponują dwa naprawdę duże podmioty, których oferta ma charakter wzajemnie się uzupełniający.  I wreszcie trzeci element tej układani, który może mieć wpływ na przyszłość całego rynku  - Specjał zapowiada dalsza działania konsolidacyjne. Zapraszamy do lektury całego artykułu (HURT & DETAL 08/150).

HURT & DETAL – SIERPIEŃ 2018

W sierpni w branżowym piśmie „Hurt & Detal” przedstawione zostały sylwetki laureatów Nagród Specjalnych od Kolegium Redakcyjnego -  „Złoty Paragon 2018”. Wśród laureatów znalazł się Krzysztof Tokarz, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Specjał, który otrzymał Nagrodę Specjalną w kategorii Osobowość Handlu i Dystrybucji: Złoty Paragon 2018.

1  Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Nastepna  57

Grupę Kapitałową Specjał tworzą:

CENTRALA SPECJAŁ RZESZÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ RZESZÓW (FRANCO)
SPECJAŁ ODDZIAŁ CZELADŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ TOMASZÓW LUBELSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ WARSZAWA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LESZNO
SKLEPY WŁASNE LUBAZO
SPECJAŁ ODDZIAŁ KĘDZIERZYN-KOŹLE
SPECJAŁ ODDZIAŁ MSZANA DOLNA
SPECJAŁ ODDZIAŁ GDAŃSK
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŁÓDŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ SZCZECIN
POLSKA SIEĆ FRANCZYZOWA NASZ SKLEP
DELIKATESY PREMIUM NASZ SKLEP
DELIKATESY SEZAM
LIVIO
CEZAL RZESZÓW
CEZAL ŚLĄSKI
SPECJAŁ OCHRONA
SPECJAŁ FINANSE
NASZ SKLEP OCHRONA
ARMA KROSNO
HANDEL POLSKI
RABAT DETAL
SIEĆ ALIGATOR
SPECJAŁ ODDZIAŁ RADOM
SPECJAŁ ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN

© Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Specjał. | Mapa serwisu | Polityka cookies

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,

Website Security Test