Strona główna

Wyszukiwarka

szukaj

Subskrypcja

zapisz

WIADOMOŚCI HANDLOWE – KWIECIEŃ 2013

"Łódzki oddział Specjału rozszerzył ofertę o alkohole i nabiał"- w ofercie hurtowni znalazło się blisko 700 pozycji z zakresu mocnych alkoholi oraz ponad 160 indeksów piw. Dystrybucja alkoholi prowadzona jest z wyodrębnionego magazynu o powierzchni blisko 1000 mkw. Oddział nabiałowy dysponuje dwoma magazynami wysokiego składowania i magazynem przyjęć o łącznej powierzchni 900 mkw. w jego stałe ofercie znalazło sie ponad 500 SKU. 

WIADOMOŚCI HANDLOWE – KWIECIEŃ 2013

Artykuł ze str. 24 poruszył temat franczyzy, bowiem spółka PSH Nasz Sklep przystąpiła do porządkowania oferty franczyzowej. Obecnie obejmuje ona cztery formaty: Delikatesy Premium, Delikatesy Sezam, Nasz Sklep i Nasz Sklep Express, przy czym największą uwagę skupia ten pierwszy. Gdy detalista zdecyduje się na twardą franczyzę, sieć uczestniczy w przygotowaniu sklepu od projektu do otwarcia.

WIADOMOŚCI HANDLOWE – KWIECIEŃ 2013

Na str. 11 w dziale Handel zamieszczony został news dotyczący nowego formatu sklepów. W Tarnowie od połowy stycznia uruchomiony został Dyskont Niskich Cen Cent, który jest odpowiedzią na konkurencję ze strony sieci dyskontowych. Koncepcja formatu w założeniu łączy szeroką ofertę produktów wysokiej jakości i sprawdzonych marek z fachową obsługą oraz zagwarantowanie klientowi najniższych cen. Na powierzchni ponad 500 mkw. znalazło się ponad 20 000 indeksów.

HANDLOWIEC – MARZEC / KWIECIEŃ 2013

W dziale Analiza pod lupę wzięto asortyment nabiałowy zamieszczany w gazetkach promocyjnych sieci franczyzowych. Na wykresach pokazano, jakie jest natężenie promowania poszczególnych kategorii oraz ich udział w liczbie modułów w poszczególnych okresach oraz w sieciach w całym 2012 r. W promocjach Naszego Sklepu najbardziej eksponowanymi produktami były te z kategorii margaryn, później masło, olej i oliwa z oliwek i na końcu smalec i pozostałe tłuszcze do smażenia.

Pliki do pobrania

WIADOMOŚCI HANDLOWE – MARZEC 2013

Zamieszczony na str. 4 Marketingowy Ranking Sieci Detalicznych stanowi wszechstronną klasyfikację najważniejszych sieci detalicznych działających w Polsce. W rankingu według formatów w kategorii sklepy spożywcze (małe, średnie, duże) Nasz Sklep zajął 7. miejsce otrzymując łączną notę 60,85 punktów w skali od 1 do 100. Natomiast w zestawieniu ogólnym wśród wszystkich formatów Nasz Sklep zajął 30. miejsce notując tym samym wzrost w liczbie punktów w stosunku do roku ubiegłego.

ŻYCIE HANDLOWE – LUTY 2013

W dziale Aktualności „Specjał zmienia siedzibę i inwestuje w nabiał” news o dużych zmianach zachodzących w Grupie Kapitałowej Specjał. Z początkiem nowego roku firma przeniosła swoją siedzibę do Warszawy a także konsekwentnie realizując plan ogólnopolskiej ekspansji  rozpoczęła rozbudowę asortymentu nabiałowo- tłuszczowego. Podjęte w związku z tym inwestycje pomogą w ciągu dwóch lat zwiększyć obroty o ponad 400 mln zł. Do tej pory z dwunastu oddziałów tylko dwa (Rzeszów i Tomaszów Lubelski) oferowały produkty nabiałowe, niedawno dołączyły do nich kolejne (Łódź, Gdańsk i Lublin). W planach inwestycyjnych Specjału są też chłodnie w pozostałych Oddziałach: w Krakowie, Czeladzi i Wrocławiu.

WIADOMOŚCI HANDLOWE - LUTY 2013

W dziale handel zamieszczone zostały dwa artykuły, jeden dotyczący marek własnych Specjał, drugi dotyczący inwestycji w nabiał i tłuszcze. Marki własne PL i produkty Nice Price cieszą się coraz większym zainteresowanie, ale jak podkreślają sami handlowcy- O sukcesie tej oferty zadecydują przede wszystkim konsumenci. Pierwsze sygnały są zachęcające.

Kolejnym projektem Specjału na rynku jest zwiększenie obrotów o ponad 400 mln zł w ciągu dwóch lat oraz poszerzenie asortymentu o około 1000 indeksów. Realizowane przedsięwzięcie zakłada inwestycje w asortyment nabiałowo-tłuszczowy.

HANDLOWIEC - STYCZEŃ/LUTY 2013

W artykule zatytułowanym Ekspansja Grupy Kapitałowej Specjał przeczy kryzysowi zapowiedź dalszej i skutecznej ekspansji, a tym samym alternatywną ofertę wobec innych użytkowników polskiego rynku. Firma należy obecnie do czołówki najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. Ekspansję potwierdzają m.in. inwestycje, które są konsekwencją zwiększonych obrotów i zysków firmy. Specjał wprowadza właśnie nowy projekt, którego założeniem jest wzrost obrotów o ponad 400mln zł w ciągu dwóch lat. Realizowane przedsięwzięcie zakłada inwestycje w asortyment nabiałowo- tłuszczowy, które przyspieszą rozwój spółki.

Pliki do pobrania

HANDEL - STYCZEŃ/LUTY 2013

W artykule zatytułowanym Najwięksi we franczyzie zamieszczona została lista 25 największych sieci franzczyzowych. Na 3. miejscu znalazły się Nasz Sklep, Delikatesy Sezam i Delikatesy Premium z liczbą 2233 sklepów.

WIADOMOŚCI HANDLOWE - STYCZEŃ 2013

W noworocznej sondzie "Wiadomości Handlowych” głos zabrał m.in. prezes Krzysztof Tokarz. Podsumowując poprzedni podkreśla, że był to dynamiczny okres, charakteryzujący się dużymi zmianami w otoczeniu konkurencyjnym firm z branży FMCG. Dla Specjału rok 2012 był udany. Firma zanotowała spory wzrost sprzedaży, któremu jednak towarzyszyło wyraźne obniżenie marż. Mimo to poszerzona została oferta handlowa, jak i zasięg działania, poprzez uruchomienie oddziałów w Łodzi i Gdańsku. Jednak spowolnienie gospodarcze wymusza wprowadzenie zmian zarówno organizacyjnych w strukturze firmy, jak i prowadzi często do eliminacji złych nawyków.

1  Poprzednia  45  46  47  48  49  50  51  52  53  Nastepna  59

Grupę Kapitałową Specjał tworzą:

CENTRALA SPECJAŁ RZESZÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ RZESZÓW (FRANCO)
SPECJAŁ ODDZIAŁ CZELADŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ TOMASZÓW LUBELSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ WARSZAWA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LESZNO
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAPKOWICE
SPECJAŁ ODDZIAŁ MSZANA DOLNA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ GDAŃSK
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŁÓDŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ SZCZECIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ RADOM
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŚREM
SPECJAŁ ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA
SPECJAŁ ODDZIAŁ OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA
POLSKA SIEĆ FRANCZYZOWA NASZ SKLEP
DELIKATESY PREMIUM NASZ SKLEP
DELIKATESY SEZAM
LIVIO
CEZAL RZESZÓW
CEZAL ŚLĄSKI
SPECJAŁ OCHRONA
SPECJAŁ FINANSE
NASZ SKLEP OCHRONA
ARMA KROSNO
HANDEL POLSKI
RABAT DETAL
SIEĆ ALIGATOR

© Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Specjał. | Mapa serwisu | Polityka cookies

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,

Website Security Test