Strona główna

Wyszukiwarka

szukaj

Subskrypcja

zapisz

WIADOMOŚCI HANDLOWE – MAJ 2018

W miesięczniku Wiadomości Handlowe opublikowany został, artykuł opisujący 11. Kongres Rynku FMCG wraz z fotorelacją z tego wydarzenia. W materiale wspomniano  m.in. o debacie „Nowe rozdanie w handlu. Zmiany w prawie wymuszają transformację branży”, której jednym z uczestników był Krzysztofa Tokarza, prezesa Grupy Kapitałowej Specjał. Zaprezentowano także zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Market Roku, Drogeria Roku i Dystrybutor Roku. Po raz czwarty z rzędu tytuł Dystrybutora Roku trafił do Specjału, a nagrodę odebrał osobiście, podczas uroczystej gali, Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjal.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – MAJ 2018

Na łamach serwisu wiadomocihandlowe.pl, tekstowo i fotograficznie, zostali przedstawieni zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Market Roku, Drogeria Roku i Dystrybutor Roku. Po raz czwarty z rzędu tytuł Dystrybutora Roku trafił do Specjału, a nagrodę odebrał osobiście, podczas uroczystej gali, Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał. Pełna Lista zwucięzców i galeria zdjęć dostępna tutaj.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – MAJ 2018

W serwisie wiadomościhandlowe.pl ukazał się materiał, w którym przytoczono wypowiedz Krzysztofa Tokarza, prezesa Grupy Kapitałowej Specjał, z debaty „Nowe rozdanie w handlu. Zmiany w prawie wymuszają transformację branży” przeprowadzonej w trakcie Kongresu Rynku FMCG 2018. - Polski handel będzie się rozwijał, mimo naporu ze strony zagranicznych sieci handlowych – mówił Krzysztof Tokarz. Pytany o scenariusz dla handlu na najbliższe miesiące stwierdził, że będzie następowała konsolidacja, można spodziewać się także sporej liczby upadłości. Dzięki fuzjom poziom polskiego handlu ma rosnąć. – Polski handel będzie się rozwijał. Parę lat temu dyskonty zagarnęły rynek, teraz widzimy również franczyzowe sklepy, które świetnie sobie radzą w sąsiedztwie takich placówek. Wymaga to oczywiście pewnych konkretnych zachowań np. zaproponowania konsumentom innego asortymentu – przyznał Krzysztof Tokarz.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – MAJ 2018

Serwis wiadomości handlowe.pl opublikował zapis relacji na żywo z Kongresu Rynku FMCG 2018, najważniejszego w Polsce wydarzenie skierowanego do branży handlowej, spożywczej, drogeryjnej i aptecznej. Wśród zapisów znalazły się wypowiedzi Krzysztofa Tokarza, prezesa Grupy Kapitałowej Specjał, który wypowiadał się m.in. o zakazie handlu w niedzielę, a pytany o scenariusz dla polskiego handlu wyraził swoja opinię, w której stwierdził, iż będzie postępowała konsolidacja rynku. - Będzie też dużo upadłości. W sektorze handlu detalicznego nadal rozwijał się będzie polski handel. Parę lat temu dyskonty zagarnęły rynek, ale teraz widzimy fajne sklepy, które świetnie sobie radzą w sąsiedztwie takich placówek – stwierdził Krzysztof Tokarz. Jego zdaniem polski handel przetrwa, a obecnie "fajnie się reaktywuje". Kompletny zapis relacji na żywo dostępny tutaj.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – MAJ 2018

W serwisie internetowym Wiadomości Handlowych ukazał się artykuł, w którym przedstawiono zapis wypowiedzi uczestników debaty przeprowadzonej w trakcie 11. Kongresu Rynku FMCG, w trakcie której podejmowany był m.in. temat zakazu handlu w niedzielę. W dłuższej perspektywie zakaz handlu nie wpłynie na polski handel, ale spowoduje zmiany w zwyczajach zakupowych Polaków – tak uważają branżowi eksperci. Wśród nich znalazła się wypowiedz Krzysztofa Tokarza, prezesa GK Specjał, który poinformował, iż w Grupie Specjał obroty wręcz wzrosły o 15%. – Dużo naszych franczyzobiorców to małe sklepy w małych aglomeracjach, dlatego dużo z nich i tak nie było czynnych w niedzielę. Właściciele  się cieszą, bo mają zwiększony handel w soboty – mówi Krzysztof Tokarz i postuluje, żeby było jak najmniej wyłączeń od tego przepisu, bo inaczej na rynku zrobi się chaos.

PORADNIK HANDLOWCA - MAJ 2018

W majowym wydaniu PORADNIKA HANDLOWCA, w dziale Aktualności, zamieszczono informację o tym, iż  na początku kwietnia na terenie Małopolski został otwarty kolejny market należący do sieci LIVIO. Placówka, której właścicielem jest Monika Zdzińska, zlokalizowana została w Krakowie przy ulicy Wrocławskiej 8A/3. Czytając dalej dowiadujemy się, iż na pierwszych klientów czekały upominki w postaci drobnego sprzętu AGD, a najmłodsi mogli liczyć na coś słodkiego. Jak czytamy sklep jest bardzo dobrze zatowarowany z wydzielonym stoiskiem mięsnym i piekarniczym. Można w nim zaopatrzyć się w regionalne wędliny i pieczywo od sprawdzonych, lokalnych wytwórców i piekarni.

ZLOTYPARAGON.PL – MAJ 2018 oraz HURT & DETAL – CZERWIEC 2018

W serwisie zlotyparagon.pl oraz w miesięczniku branżowym Hurt & Detal opublikowane zostały materiały, w których zamieszczono wyniki tegorocznego konkursu  „Złoty Paragon 2018 – Nagroda Kupców Polskich” wraz z fotorelacją z uroczystej gali, w trakcie której wręczono prestiżowe statuetki.  Wśród wymienionych laureatów znalazł się Krzysztof Tokarz, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Specjał, który otrzymał Nagrodę Specjalną od Kolegium Redakcyjnego w kategorii Osobowość Handlu i Dystrybucji: Złoty Paragon 2018.

HANDEL – KWIECIEŃ 2018

Na łamach kwietniowego wydania magazynu HANDLEL opublikowany został artykuł podejmujący tematykę wprowadzonego zakazu handlu w niedzielę i związanymi z nim korzyściami i stratami dla detalistów i hurtowników. Przedstawiono w nim m.in. pierwsze analizy dotyczące zakupowych zachowań Polaków po dwóch  niedzielach z zakazem handlu (11 i 18 marca), a także wypowiedzi przedstawicieli m.in. z kanału hipermarketów, dyskontów, supermarketów, sieci sklepów zrzeszonych  czy kanału hurtowego. W materiale umieszczono wypowiedz Krzysztofa Tokarza, Prezesa GK Specjał, który prognozuje, iż zakaz handlu w niedzielę spowoduje nawet wzrost obrotu w hurcie. Liczy on na prowadzących sklepy, którzy zdecydują się otwierać je w niedziele objęte zakazem handlu, a którzy wcześniej nie pracowali w ten dzień. Sprzedadzą więcej, co przełoży się na większe zamówienia ze Specjału – tłumaczy Krzysztof Tokarz. Choć zastrzega on, iż sytuacja sklepów jest różna, to jednak z pierwszych danych po 11 marca wynika, iż obroty klientów Specjału wzrosły w piątek i sobotę, a także w poniedziałek. Prezes GK Specjał podkreśla także, że jego firma jest przygotowana na każdą ewentualność, na razie jednak nie widzi żadnej potrzeby zmian w pracy hurtowni i jej oddziałów. – Nigdy nie realizowaliśmy dostaw w niedzielę, bardzo rzadko w soboty. Największe dostawy wypadają w poniedziałek, wtorek i piątek. Natomiast zamówienia – poprzez e-hurtownię- detaliści składają także w niedzielę, bo w poniedziałek od rana chcą mieć nowy towar, szczególnie po większej sprzedaży w piątek i w sobotę – informuje Krzysztof Tokarz.

PORTALSPOZYWCZY.PL – KWIECIEŃ 2018

W portalu internetowym rynekspozywczy.pl ukazał się artykuł, w którym omówiono wyniki badania PMR, który obserwując dzisiejsze trendy konsumenckie i zmieniający się rynek, postanowił bliżej przyjrzeć się części hurtowej FMCG, w znacznym stopniu determinującej działanie spożywczego rynku detalicznego. W przeprowadzonym badaniu opinię na temat współpracy z hurtowaniami dowożącymi wyrazili detaliści z ponad 800 niezależnych sklepów spożywczych z całej Polski. W materiale czytamy, iż z badania PMR wynika, iż Specjał znalazł w czołówce (3 miejsce) najczęściej wskazywanych dostawców wśród hurtowników o zasięgu ogólnopolskim. Współpracę z nim zadeklarowało 19% badanych sklepów. Dalej w artykule odnajdujemy informację, iż jak pokazują badania PMR, poziom zadowolenia wśród sklepów mierzony wskaźnikiem NPS (Net Promoter Score) jest zróżnicowany w zależności od dostawcy. Jeśli chodzi o skłonność do polecenia współpracy, Specjał z wynikiem 24% ponownie osiągnął trzeci wynik  wśród graczy z czołówki. W opinii przedstawicieli sklepów spożywczych, w Specjale doceniane są także wysokie kompetencje reprezentujących Specjał przedstawicieli handlowych. Cały artykuł dostępny tutaj.

HURT & DETAL – KWIECIEŃ 2018

Na łamach kwietniowego wydania pisma HURT & DETAL opublikowany został artykuł „Nadchodzi czas przełomu”, w którym autor porusza temat przyszłość polskiego rynku obrotu produktami FMCG. Wskazuje on na dwa czynniki, które zdecydują o jego przyszłym kształcie. Są to trwająca intensywna konsolidacja w tym obszarze gospodarki oraz przebieg procesu cyfryzacji. Omawiając drugi z wymienionych czynników autor pisze o GK Specjał i podkreśla, iż wśród największych firm handlowych FMCG niewiele jest takich jak Specjał, której Prezes Krzysztof Tokarz z dużą rezerwą wypowiada się możliwościach, jakie niesie ze sobą sprzedaż za pośrednictwem Internetu. Jak czytamy dalej Tokarz uważa, iż koszty tego typu działań są wysokie i nie chodzi tu tylko o koszty oprogramowania. Pozostaje jeszcze przecież zapakowanie towaru według zamówienia oraz jego wysyłka. Przy masowej skali tego rodzaju sprzedaży koszty rosną bardzo wyraźnie i nietrudno utracić ten element, który kusi klientów do zakupów poprzez Internet czyli niską cenę. Czym innym oczywiście jest cyfryzacja zakupów dla sklepu, gdzie platformy zakupowe ułatwiają zamówienia towarów, co innego zaś sprzedaż do klienta końcowego.

1  Poprzednia  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Nastepna  57

Grupę Kapitałową Specjał tworzą:

CENTRALA SPECJAŁ RZESZÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ RZESZÓW (FRANCO)
SPECJAŁ ODDZIAŁ CZELADŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ TOMASZÓW LUBELSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ WARSZAWA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LESZNO
SKLEPY WŁASNE LUBAZO
SPECJAŁ ODDZIAŁ KĘDZIERZYN-KOŹLE
SPECJAŁ ODDZIAŁ MSZANA DOLNA
SPECJAŁ ODDZIAŁ GDAŃSK
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŁÓDŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ SZCZECIN
POLSKA SIEĆ FRANCZYZOWA NASZ SKLEP
DELIKATESY PREMIUM NASZ SKLEP
DELIKATESY SEZAM
LIVIO
CEZAL RZESZÓW
CEZAL ŚLĄSKI
SPECJAŁ OCHRONA
SPECJAŁ FINANSE
NASZ SKLEP OCHRONA
ARMA KROSNO
HANDEL POLSKI
RABAT DETAL
SIEĆ ALIGATOR
SPECJAŁ ODDZIAŁ RADOM
SPECJAŁ ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN

© Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Specjał. | Mapa serwisu | Polityka cookies

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,

Website Security Test