Strona główna

Wyszukiwarka

szukaj

Subskrypcja

zapisz

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – MAJ 2017

W materiale zamieszczonym w serwisie wiadomoscihandowe.pl  opublikowano zapis całodniowej relacji na żywo, jaką przeprowadzono 23 maja w trakcie najważniejszego w Polsce wydarzenia skierowanego do branży handlowej, spożywczej, drogeryjnej i aptecznej - 10. Kongresu Rynku FMCG 2017. W zapisie umieszczono wypowiedź prezesa GK Specjał Krzysztofa Tokarza  - Niestety koszty pracy w handlu są coraz większe, coraz większym problem stanowi pozyskanie ludzi do pracy. To nie jest lekka praca, pracownicy wolą wybierać miejsca pracy, gdzie mogą mieć wolne soboty i niedziele. Wiele sieci zaczyna szukać pracowników wśród Ukraińców, niektóre sieci szukają nawet wśród więźniów. Sieci handlowe będą szły w kierunku zmniejszania zatrudnienia, a większej informatyzacji.Pełen artykuł można zaobaczyć tutaj.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – MAJ 2017

W materiale, który ukazał się w serwisie wiadomoscihandowe.pl omówiono listę 500 opublikowaną przez Rzeczpospolitą czyli ranking liderów polskiej gospodarki, na podstawie której powstała lista TOP 25 sieci handlowych i hurtowych w Polsce. Jak podano w materiale dziewięciomiliardowe zyski przypisuje się PPHU Specjał. Grupa kapitałowa Specjał osiągnęła świetny przyrost dochodu - 8,8 proc. Jednocześnie zainwestowała w siebie niecałe 10 milionów. W rankingu TOP 25 sieci handlowych i hurtowych w Polsce PPHU Specjał uplasował się na 9 pozycji. Pełen artykuł można przeczytać tutaj.

 

HANDEL – MAJ 2017

W majowym wydaniu magazynu Handel opublikowano wywiad  prezesem GK Specjał zatytułowany Mówimy „nie” dużym różnicom cen. W rozmowie Krzysztof Tokarz podkreślił, iż zarówno hurtownie, jak i sklepy małego formatu nie są już zainteresowane współpracą z tymi producentami, którzy ich dyskryminują. Podaje, iż najważniejszym zarzutem wobec producentów ze strony kanału małoformatowego jest fakt, iż ceny dla kanału nowoczesnego, czyli hiper- i supermarketów oraz dyskontów są za niskie. Dodał, iż regularne ceny na półce np. w Biedronce w porównaniu z tymi, po których kupują hurtownie, nawet ze wszystkimi retrami  są czasami niższe nawet o 30 proc. Prezes GK Specjał zwrócił także uwagę, że producenci bardzo często wymuszają na sklepach tradycyjnych i hurtowniach bardzo szeroki asortyment, czego nie robią w przypadku hipermarketów. Wyjaśnia, iż robią to za pomocą sytemu retr i upustów. – Jeżeli jednorazowe zamówienie obejmuje określoną liczbę indeksów czy też szeroki asortyment różnych produktów producenta, wówczas zachętą jest dodatkowy upust  - mówi w rozmowie z redaktorką Krzysztof Tokarz.

PORTALSPOZYWCZY.PL – MAJ 2017

W serwisie portalspozywczy.pl ukazał się materiał Prezes GK Specjał: Dajemy pieniądze na inwestycje. Omówiony został w nim nowy projekt GK Specjał. - Mając na uwadze rozwój konkurencji ze strony dyskontów oraz zagranicznych sieci handlowych postanowiliśmy stworzyć projekt „Partnerstwo dla handlu”, który połączy naszą działalność z innymi hurtowniami i dzięki synergii przyśpieszy rozwój firm – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Krzysztof Tokarz. Prezes GK Specjał tłumaczy: Szukamy partnerów prowadzących działalność hurtową, posiadających bazę klientów, których potencjalny rozwój ograniczony jest we względu na brak środków finansowych, zaplecza detalicznego, doświadczenia, wsparcia informatycznego, warunków zakupowych, czyli elementów, które są potencjałem naszej Grupy. Cały artykuł można przeczytać tutaj.

ŻYCIE HANDLOWE – MAJ 2017

W dziale Fakty i Opinie magazynu Życie Handlowe (numer 5/2017) zamieszczono komentarz eksperta, Krzysztofa Tokarza, prezesa GK Specjał dotyczący ustawy o przewadze kontraktowej , która wchodzi w życie w połowie lipca tego roku. W materiale Prezes zaznacza, iż ustawa ta jest bardzo nieprecyzyjna i daje pole do nadużyć. Według eksperta ustawa może doprowadzić do bardzo nieuczciwej gry konkurencyjnej, ponieważ pozwala na to, aby urzędnicy wszczynali kontrolę np. na podstawie donosu. W wypowiedzi swojej podkreśla, że duże sieci handlowe są w stanie obronić się przed tą ustawą np. kupując towar – nawet ten polski – przez centralę zagraniczną, unikając w ten sposób przepisów, natomiast małe i średnie sieci – nie.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – MAJ 2017

GK Specjał chce wspólnie z hurtowniami z całej Polski stworzyć nowy projekt – pod takim tytułem ukazał się materiał w serwisie wiadomoscihandlowe.pl.  W artykule wyjaśniono, iż Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał oferuje wsparcie hurtowniom działającym na krajowym rynku FMCG i zaprasza je do przystąpienia, do projektu „Partnerstwo dla handlu”. Dodano, iż nowy projekt Specjału ma za zadanie poprawić konkurencyjność polskich hurtowników względem dyskontów i zagranicznych sieci handlowych. Autor materiału odkreśla, iż Krzysztof Tokarz zapewnia, że firmy, które zdecydują się na współpracę w ramach „Partnerstwa dla handlu” otrzymają od jego firmy wsparcie i know-how, które przełożą się na rozwój biznesu uczestników projektu. Pełen artykuł można przeczytać tutaj.

HURT&DETAL – MAJ 2017

W majowym wydaniu magazynu Hurt&Detal zamieszczono wywiad z prezesem GK Specjał , w którym Krzysztof Tokarz omawia aktualną sytuację w handlu tradycyjnym w Polsce przy bardzo dynamicznym rozwoju dyskontów i supermarketów oraz wyjaśnia, jak rozwinęła się część detaliczna firmy Specjał. Prezes podkreśla w wywiadzie, iż jednym z najbardziej efektywnych i najlepszych sposobów na utrzymanie się na rynku jest zrzeszanie w sieciach franczyzowych. Omawia także plany w zakresie rozwoju części detalicznej w kolejnych latach  - Pierwszy  kwartał roku 2017 zakończyliśmy wg zakładanych wzrostów. Planujemy 700-800 przyłączeń do franczyz rocznie poprzez rozwój organiczny. Zakładamy również przejęcia - mówi w rozmowie z redaktorem Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał.

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – MARZEC 2017

GK Specjał ma obecnie ponad 5550 sklepów franczyzowych – czytamy w internetowym wydaniu Wiadomości Handlowych. Na łamach serwisu ukazał się materiał informujący o rozwoju sieci franczyzowych funkcjonujących w ramach GK Specjał. W materiale przed wszystkim zaznaczono, że pierwsze miesiące tego roku obfitowały w kolejne przejęcia. Miały one miejsce w prawie każdym oddziale firmy. Franczyza GK Specjał to obecnie ponad 5550 sklepów, a w planach są kolejne przejęcia. Pełen artykuł można przeczytać tutaj.

 

WIADOMOSCIHANDLOWE.PL – MAJ 2017

W serwisie wiadomoscihandowe.pl zamieszczono zapowiedź trzeciej edycji Dnia Handlowca, spotkania o charakterze targowym organizowanego przez oddział rzeszowski Grupy Kapitałowej Specjał. W materiale czytamy, iż impreza ta ma charakter handlowy, ale będzie też okazją do spotkań biznesowych. Wspomniano także, iż w tym dniu odbędzie się zebranie franczyzobiorców sieci zarządzanych przez GK Specjał. W artykule znajduje się również zapowiedź najważniejszych punktów programu, w tym specjalnie przygotowanej akcji sprzedażowej, licznych degustacji i pokazów kulinarnych w plenerze oraz występ artystyczny wokalistki Małgorzaty Boć  w trakcie Balu Handlowca. Pełen artykuł można przeczytać tutaj.

PORTALSPOZYWCZY.PL – KWIECIEŃ 2017

Prezes GK Specjał: Mamy swoje sposoby na redukowanie kosztów  – pod takim tytułem ukazał się wywiad z Prezesem GK Specjał w serwisie internetowym portalspożywczy.pl GK Specjał kontynuuje strategię z 2016 roku w zakresie ciągłej poprawy organizacji i efektywności  logistyki, ponieważ jest ona najdroższym elementem kosztowym. Działając na granicach rentowności poprzez błędy logistyki można tę rentowność stracić – mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Krzysztof Tokarz. Pełen wywiad można przeczytać tutaj.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  Nastepna  42

Grupę Kapitałową Specjał tworzą:

CENTRALA SPECJAŁ RZESZÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ RZESZÓW (FRANCO)
SPECJAŁ ODDZIAŁ CZELADŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ TOMASZÓW LUBELSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ TOMASZÓW LUBELSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ WARSZAWA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LESZNO
SKLEPY WŁASNE LUBAZO
SPECJAŁ ODDZIAŁ KĘDZIERZYN-KOŹLE
SPECJAŁ ODDZIAŁ MSZANA DOLNA
SPECJAŁ ODDZIAŁ GDAŃSK
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŁÓDŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ SZCZECIN
POLSKA SIEĆ FRANCZYZOWA NASZ SKLEP
DELIKATESY PREMIUM NASZ SKLEP
DELIKATESY SEZAM
eLDe
LIVIO
CEZAL RZESZÓW
CEZAL ŚLĄSKI
SPECJAŁ OCHRONA
SPECJAŁ FINANSE
NASZ SKLEP OCHRONA
ARMA KROSNO
HANDEL POLSKI

© Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Specjał. | Mapa serwisu | Polityka cookies

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,