Strona główna

Wyszukiwarka

szukaj

Rabat Detal podsumowuje 2023 rok i zapowiada otwarcie 3-tysięcznego sklepu

31.01.2024

Prężny rozwój mimo trudnej sytuacji rynkowej, zacieśnianie współpracy z franczyzobiorcami, nowe narzędzia i strategie, które pozwolą na jeszcze szybszą ekspansję w najbliższych miesiącach – Rabat Detal podsumowuje 2023 rok.

Rabat Detal to polska sieć handlowa powstała w 1996 roku w Katowicach, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Specjał. Ubiegły rok jej działania należy do bardzo udanych. Jak podkreśla Tomasz Wilkoń, I Wiceprezes Zarządu Rabat Detal, sieci udało się nie tylko utrzymać dynamiczne tempo wzrostu, ale także wypracować rozwiązania, które pozwalają na patrzenie z optymizmem w przyszłość:

- Żeby zrozumieć, jak wielką pracę poczyniliśmy w Rabat Detal, trzeba spojrzeć nieco dalej, aniżeli tylko na ostatnich 12 miesięcy. Jeszcze w roku 2018 nasza sieć liczyła 1300 sklepów. Rok 2023 zakończyliśmy z liczbą 2937 placówek handlowych. Zaledwie na przestrzeni 5 lat, udało nam się więc tę liczbę podwoić, a nasze sklepy można już znaleźć w niemal całej Polsce. – mówi Tomasz Wilkoń

W samym 2023 roku Rabat Detal powiększył się o 389 sklepów franczyzowych, co oznacza, że firma otwierała ponad 1 nowy sklep dziennie.

- Sytuacja na rynku handlu detalicznego jest trudna. Inflacja, wzrost płac, rosnące ceny mediów, a w szczególności ceny energii, wszystko to powoduje, że prowadzenie sklepu wymaga przemyślanych działań, aby zachować rentowność. Badania pokazują, że w minionym roku z polskiego rynku zniknęło ponad 10 tys. sklepów. Dlaczego więc liczba sklepów Rabat Detal dalej rośnie? Odpowiedź jest prosta – bo mamy specjalistów, którzy wiedzą, co należy robić, aby mimo różnych trudności, proponować naszym franczyzobiorcom najlepsze, sprawdzone rozwiązania – dodaje Wilkoń.

W minionym roku w Rabat Detal powołane zostały Rady Franczyzowe, na łamach których przedstawiciele firmy omawiają bieżące problemy oraz plany rozwoju z przedstawicielami właścicieli sklepów. Koordynatorzy sieci, mający codzienny, bezpośredni kontakt z pracownikami sklepów franczyzowych, zostali wyposażeni w nowoczesne rozwiązania SFA, znacznie usprawniające ich pracę. Ponadto, sieć zainicjowała szereg działań marketingowych, począwszy od odświeżenia obrandowania placówek handlowych, poprzez uatrakcyjnienie materiałów promocyjnych, a na nowych propozycjach działań w social mediach kończąc.

- Na przełomie października oraz listopada ubiegłego roku zainicjowaliśmy intensywne, pro konsumenckie działania marketingowe za pośrednictwem Facebooka. Co istotne, wszystkie aktywności sponsorowane nakierowane są na użytkowników mieszkających w bezpośredniej okolicy sklepów Rabat Detal.          Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Ilość osób obserwujących nasz fanpejdż zwiększyła się o przeszło 50%, a każda nasza informacja o obowiązującej promocji, dzięki przemyślanej strategii promowania, dociera do min. 100-150 tysięcy naszych Klientów. Co istotne, nie ograniczamy się tylko do naszych centralnych działań. Wraz ze startem każdej kolejnej gazetki promocyjnej, nasi franczyzobiorcy otrzymują bezpłatnie komplet materiałów, które mogą wykorzystać na swoich fanpejdżach, do czego ich zachęcamy. Jesteśmy w stałym kontakcie, podpowiadamy jak budować społeczność wokół swoich sklepów, edukujemy w zakresie reklam – dodaje Rafał Batorowicz, Dyrektor ds. Marketingu i Innowacji Cyfrowych.

Jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku Rabat Detal planuje otwarcie swojej 3-tysięcznej placówki handlowej. W całym 2023 roku Grupa Kapitałowa Specjał (Rabat Detal, Nasz Sklep, Livio) powiększyła się o 1374 sklepy, co daje łączną liczbę 12 813 aktualnie działających placówek handlowych. 

Grupę Kapitałową Specjał tworzą:

CENTRALA SPECJAŁ RZESZÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ RZESZÓW (FRANCO)
SPECJAŁ ODDZIAŁ CZELADŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ TOMASZÓW LUBELSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ WARSZAWA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LESZNO
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAPKOWICE
SPECJAŁ ODDZIAŁ MSZANA DOLNA
SPECJAŁ ODDZIAŁ GDAŃSK
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŁÓDŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ SZCZECIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ RADOM
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŚREM
SPECJAŁ ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA
SPECJAŁ ODDZIAŁ OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA
SPECJAŁ ODDZIAŁ WĄGROWIEC
POLSKA SIEĆ FRANCZYZOWA NASZ SKLEP
DELIKATESY PREMIUM NASZ SKLEP
DELIKATESY SEZAM
LIVIO
CEZAL RZESZÓW
CEZAL ŚLĄSKI
SPECJAŁ OCHRONA
SPECJAŁ FINANSE
NASZ SKLEP OCHRONA
ARMA KROSNO
HANDEL POLSKI
RABAT DETAL
Mapa serwisu | Polityka cookies

© Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Specjał.

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,

Website Security Test