Strona główna

Wyszukiwarka

szukaj

Subskrypcja

zapisz

PORADNIK HANDLOWCA - GRUDZIEŃ 2019

W magazynie Poradnik Handlowca został zamieszczony opis dotyczący placówki Nasz Sklep w Jasionce. Materiał poświęcony jest przedświątecznemu okresowi sprzedaży w kontekście wzrostu sprzedaży wybranych grup produktów. W materiale wypowiada się kierownik placówki Nasz Sklep. 

TVP RZESZÓW – LISTOPAD 2019

W internetowym serwisie TVP Rzeszów zamieszczono relację z wydarzenia.  W Centrum Kongresowym G2A Arena w Jasionce rozpoczęły się dwudniowe Międzynarodowe Targi Biznes-Żywność-Medycyna-Auto Flota. To jedna z największych imprez wystawienniczo-handlowych w południowo-wschodniej Polsce. 22. edycja Targów Biznes-Żywność-Medycyna-Auto Flota przyciągnęła do Jasionki ponad 300 wystawców. Dominuje branża spożywcza z polskim kapitałem. Pierwszego dnia imprezę odwiedziło tysiące osób. To przede wszystkim właściciele sklepów, przedstawiciele dużych grup zakupowych, oraz klienci indywidualni. Ważną częścią targów są prezentacje i debaty poświęcone kierunkom rozwoju i zagrożeniom dla polskiego handlu. Krzysztof Tokarz, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Specjał podczas wywiadu dla telewizji powiedział, że zagrożeniem na pewno jest to, że te duże sieci handlowe mają ogromy kapitał, w związku z tym dysponując takim kapitałem mogą dużo inwestować, niekoniecznie muszą mieć od razu zysk. Natomiast nasze rodzime sieci niestety ten zysk muszą mieć, bo inaczej nie przeżyją.

 

 

HURT I DETAL – LISTOPAD 2019

W internetowym wydaniu magazynu Hurt i Detal zamieszczono relację z XXII edycji Targów Biznes -Żywność- Medycyna-Auto Flota Rzeszów 2019.  Tegoroczna edycja Targów ponownie odbyła się w obiekcie G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce, który jest obecnie najnowocześniejszym obiektem biznesowym zlokalizowanym na terenie województwa. Targi po raz 22 otworzył prezes GK Specjał Krzysztof Tokarz. Na ponad 16 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowały się firmy z różnych branż, m.in.: FMCG, motoryzacyjnej, finansowej, medycznej, poligraficznej, ochrony mienia, wyposażenia wnętrz sklepów, hurtowni i magazynów. Podczas dwóch dni Targów odbywały się losowania nagród dla osób posiadających KUPONY LOTERYJNE. W sumie rozlosowano kilkadziesiąt nagród o łącznej kwocie ponad 30 tys. złotych. Podczas Gali Wieczornej zostały także wręczone odznaczenia państwowe od prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy.

 

PULS BIZNESU – PAŹDZIERNIK 2019

W magazynie Puls Biznesu opublikowano materiał dotyczący rozwoju Grupy Kapitałowej Specjał, w kontekście rynku zdominowanego przez zagraniczne sieci handlowe. Jak napisano w materiale  rzeszowska Grupa Kapitałowa Specjał— stopniowo zwiększają skalę. Główna firma w grupie, czyli PPHU Specjał, w ubiegłym roku miała 1,2 mld zł przychodów, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Na poziomie całej grupy przychody sięgnęły niespełna 1,7 mld zł. W materiale umieszczono również wypowiedź prezesa, który zapowiedział, że w tym roku firma zbliży się do bariery 2 mld zł. Zacytowano również jego wypowiedź- obecnie w trzech sieciach franczyzowych, które obsługujemy, działa 8,6 tys. sklepów, a do końca roku ma być ich 9 tys. W perspektywie dwóch najbliższych lat celem jest przekroczenie liczby 10,5 tys. sklepów franczyzowych. W materiale podano również wielkość poszczególnych sieci franczyzowych - najwięcej placówek działa pod szyldem Nasz Sklep — jest ich prawie 4 tys. W sieci Livio działa 2,6 tys. sklepów, a Rabat — prawie 2 tys. Trzecia sieć wchodzi w skład grupy Specjał od ubiegłego roku. W momencie przejęcia liczyła 1,1 tys. placówek.

 

PORADNIK HANDLOWCA – PAŹDZIERNIK 2019

W magazynie branżowym Poradnik Handlowca zamieszczono zapowiedź XXII edycji Targów Biznes -Żywność- Medycyna-Auto Flota Rzeszów 2019. Jak czytamy w materiale jedna z największych imprez wystawienniczo-handlowych w południowo-wschodniej Polsce powraca jesienią z kolejną, już 22 odsłoną. Po sukcesie zeszłorocznej edycji, w tym roku organizatorzy spodziewają się około 300 wystawców. W G2A Arenie w Jasionce koło Rzeszowa będzie można zobaczyć oferty dystrybutorów artykułów spożywczych, firm ubezpieczeniowych, banków, firm działających w branży turystycznej, hotelarskiej, informatycznej, telekomunikacyjnej, firm zajmujących się wyposażeniem i aranżacją wnętrz: sklepów, hurtowni, biur, lokali gastronomicznych.  Od  kilku  edycji wśród wystawców są również dealerzy samochodów dostawczych i osobowych. Obecność zagranicznych producentów nadaje wydarzeniu międzynarodowy charakter i przyciąga corocznie kilka tysięcy zwiedzających. Na wszystkich uczestników czekają także liczne promocje, degustacje, a także losowania nagród. Wstęp na Targi jest bezpłatny. W tekście podano również, że w drugi dzień Targów o godz. 12:00 odbędzie się koncert Sławomira.

 

WIADOMOŚCI HANDLOWE – PAŹDZIERNIK 2019

W magazynie Wiadomości Handlowe ukazał się artykuł poświęcony przejęciom i planom rozwoju Grupy Kapitałowej Specjał na 2020 rok. Jak czytamy w materiale po tegorocznych dużych przejęciach, Grupa Kapitałowa Specjał zapowiada następne akwizycje i fuzje na 2020 rok. W toku są rozmowy z potencjalnymi partnerami. W artykule zawarto także wypowiedź prezesa zarządu Grupy Kapitałowej Specjał, który powiedział, że firma dokonała już w tym roku dwóch dużych przejęć, a także jest w trakcie budowania siedmiu nowych oddziałów w Ostrowcu Świętokrzyskim, Radomiu, Lublinie, Zielonej Górze, Śremie, Krapkowicach oraz Szczecinie. Wszystkie te oddziały są teraz dostosowywane do standardów i procedur obowiązujących w GK Specjał. Taki proces wymaga sporego nakładu sił i jest sporym obciążeniem organizacyjnym. Dlatego mówiąc o nowych przejęciach, mam na myśli raczej rok przyszły, czy też lata następne, żeby najpierw uporać się z tym, czym już dysponujemy.

 

WIADOMOŚCI HANDLOWE – PAŹDZIERNIK 2019

Na łamach magazynu Wiadomości Handlowe zamieszczono relację z Kongresu Alkohole i Napoje. W wydarzeniu wziął udział Jan Sałata, dyrektor generalny, PSH Nasz Sklep. Jan Sałata zauważył, że ceny owoców są obecnie dużo wyższe niż w ostatnich latach. Dodawał również, ze składnikiem wielu napojów jest cukier, a w tym przypadku nie spodziewamy się wysokich podwyżek cen.

 

FAKT – PAŹDZIERNIK 2019

W internetowym wydaniu magazynu fakt zamieszczono relację z XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. W wypowiedzi dla Faktu, prezes Grupy Kapitałowej Specjał zapowiedział, że wkrótce narzędzie M/platform trafi do kolejnych placówek handlowych. – Sklepikarze, którzy korzystają z tego narzędzia są zadowoleni. Będziemy rekomendować jego wprowadzenie w pozostałych sklepach należących do naszej franczyzy, a jest ich 8,5 tysiąca.

 

WIADOMOŚCI HANDLOWE – WRZESIEŃ 2019

W materiale Wiadomości Handlowych podano, że Grupa Kapitałowa Specjał po przejęciu spółki dystrybucyjnej Arjago z Kalisza, stała się franczyzodawcą sieci Sami Swoi liczącą ponad 100 sklepów. Jak zapowiedział Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał sieć stu kilkudziesięciu placówek wejdzie w skład spółki Livio. Jak czytamy w materiale wraz z przejęciem spółki Arjago, rzeszowski dystrybutor został się także właścicielem centrum dystrybucyjnego. W nowym oddziale wdrożone zostały procedury i zasady pracy zgodne ze standardami GK Specjał. Jak podkreślił w tekście Krzysztof Tokarz większość pracowników przyjęła propozycje nowego właściciela dotyczące zatrudnienia i warunków finansowych, a także nasze wyższe wymagania dotyczące standardów pracy.

 

BUSINESS INSIDER POLSKA – WRZESIEŃ 2019

Na łamach magazynu Business Insider Polska zamieszono relacje z panelu dyskusyjnego Forbes „Siła polskiego handlu. Jak nowa technologia może uratować rodzinne sklepy?” na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy z udziałem Krzysztofa Tokarza, prezesa Grupy Kapitałowej Specjał. W materiale przytoczono wypowiedź prezesa -  Ten rynek się stabilizuje, drastyczny spadek liczby sklepów został już zahamowany, ich wolumen sprzedażowy nawet delikatnie rośnie. Małe sklepy się zmieniają, są coraz bardziej nowoczesne, to już nie handel tradycyjny, ale nowoczesny w wydaniu małego sklepu.

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  Nastepna  57

Grupę Kapitałową Specjał tworzą:

CENTRALA SPECJAŁ RZESZÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ RZESZÓW (FRANCO)
SPECJAŁ ODDZIAŁ CZELADŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ WROCŁAW
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ KRAKÓW
SPECJAŁ ODDZIAŁ TOMASZÓW LUBELSKI
SPECJAŁ ODDZIAŁ WARSZAWA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LESZNO
SKLEPY WŁASNE LUBAZO
SPECJAŁ ODDZIAŁ KĘDZIERZYN-KOŹLE
SPECJAŁ ODDZIAŁ MSZANA DOLNA
SPECJAŁ ODDZIAŁ GDAŃSK
SPECJAŁ ODDZIAŁ ŁÓDŹ
SPECJAŁ ODDZIAŁ SZCZECIN
POLSKA SIEĆ FRANCZYZOWA NASZ SKLEP
DELIKATESY PREMIUM NASZ SKLEP
DELIKATESY SEZAM
LIVIO
CEZAL RZESZÓW
CEZAL ŚLĄSKI
SPECJAŁ OCHRONA
SPECJAŁ FINANSE
NASZ SKLEP OCHRONA
ARMA KROSNO
HANDEL POLSKI
RABAT DETAL
SIEĆ ALIGATOR
SPECJAŁ ODDZIAŁ RADOM
SPECJAŁ ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA
SPECJAŁ ODDZIAŁ LUBLIN

© Copyright 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Specjał. | Mapa serwisu | Polityka cookies

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo,

Website Security Test